• 05343483231
  • Acil Ankara Geneli 7/24 hizmet

Bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.   

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo açma

Lavabodan Yavaş Giden Su

Lavabodan yavaş giden su, tıkanıklığın en erken belirtisidir. Lavabo gideri eğer mutfaktaysa yemek artıklarıyla ve yağlarıyla, banyolardaysa, sabun ve kireç artıklarının dökülen saçlarla birleşmesinden dolayı daralmaya başlar. Daralma tıkanıklığın ilk habercisidir. Lavabo henüz tıkanmamışsa lavabo açıcı maddeler kısa süreli çözüm olarak karşımıza gelir. Daralan lavabolardan su yavaş akar ve bir an önce giderin temizlenmesi gerekir.

Ankara Lavabo Açma

 

Lavaboda Kötü Koku

Lavabo açma Lavabo tıkanıklığında ikinci bir belirti olarak lavabolardan gelen kötü koku yer alır. Giderlerin içinde biriken yabancı maddeler birbirine tutunarak hem akışı yavaşlatırlar hem artık temiz olmayan gider zamanla bakteri yuvasına dönüşür ve kötü bir koku yayar. Deterjanlarla, kimyasallarla giderilmeye çalıştığınız kötü koku bir türlü kesin çözüme kavuşamıyorsa, lavabo giderinizde bir tıkanıklık söz konusudur.

Mutfak Lavabosu Tıkandı

Mutfak lavaboları en çok tıkanan lavabolardır. Yemek artıkları ve yağlar zamanla giderde birikir. Mutfağınız temiz olduğu halde lavabodan kalıcı bir kötü koku yayılır. Yeşil yapraklı sebzeler, yemek hazırlanırken lavaboya kaçan meyve, sebze parçacıkları, bulaşık yıkanırken lavabonun içine sıyrılan yağlı yemek artıkları ve donmuş yağlar lavabo giderlerinde tıkanıklık oluşturur. Kısa süreli çözümler çoğu zaman tıkanıklığın daha büyük sorunlara yol açmasına sebep olur. Pompayla açılmaya çalışılan lavabolar, yakındaki bir tıkanıklığı baskıyla ileri iter ve tıkanıklık daha derinde birikir.

Ankara Mutfak Lavabosu Açma

Lavabo Giderlerindeki Tıkanıklığın Tespiti

Lavabom tıkandı Lavabolardaki kötü koku ve yavaş su akışı gibi belirtiler veren tıkanıklıklar kısa vadede lavabo açıcılar veya pompa ile açılmaya çalışılsa da çoğu zaman kesin çözüm olmayabilir. Pompayla lavaboyu açmaya çalışmak giderin içindeki tıkanıklığı daha ileriye iter, sorun daha da büyür. Kimyasal lavabo açıcılar ile lavabo açmaya çalışmaksa çoğu zaman fayda vermez. Özellikle büyük tıkanıklıklarda lavabo açıcılar yetersiz kalır. Asit ve benzeri kimyasallarla lavabo tıkanıklığı açmak ise, gider borularına zarar verir ve çok daha derinden pis su sızıntısına sebep olur.

Lavaboyu kurtaralım derken evin kırılıp dökülmesine ve yeni tadilat masrafları çıkmasına sebep olursunuz. Bazen tıkanıklıklar sizin dairenizde değil de binanın diğer ortak giderlerinde olur ve tıkanıklık sizden patlak verebilir. Bu sebeple tıkanıklığı açmaya çalışmadan önce, tam yerinin tespit edilmesi büyük önem taşır. Modern cihazlar kullanılarak yapılan tespit çalışmaları burada devreye girer ve size en hızlı çözümleri sunar.

Firmamız tıkanıklığı ezbere açmak yerine giderlerin içini görüntüler ve tespit eder. Ucuza tıkanıklık açıyoruz diyen ehliyetsiz tesisatçılar, tıkanıklığı açmak için ezbere su basarlar, eğer tıkanıklık binanın ortak giderinde ise evi su basması problemi ve giderlere zarar verme gibi riskler ortaya çıkar. Firmamız sizi tüm su basması, kırıp dökme ve tadilat masrafı risklerinden uzman personeli ve kullandığı modern teknoloji ürünü robot cihazlarıyla korur.

Tıkanık Lavaboları Nasıl Açıyoruz?

Firmamız öncelikle tıkalı borudaki sorunun tam yerini tespit ederek işe başlıyor böylece ekstra kırıp dökme işleri ve etrafın kirlenmesi riski de ortadan kalkıyor. Tespit edilen tıkanıklığın açılması robot cihazlar yardımıyla oldukça kolay ve temiz. Giderlerin içine giren özel aparat, parçalama-püskürtme yöntemi ile tıkanıklığı anında parçalar ve hemen ardından gönderdiği tazyikli su ile giderin içini tamamen temizler, gider borularınıza zarar verilmez. Kurumsal firmamız modern yöntemlerle tıkanık mutfak lavabolarınız için size

Ankara lavabo tıkanıklığı Keçiören lavabo tıkanıklığı açma Yenimahalle lavabo tıkanıklığı Altındağ lavabo tıkanıklığı Çankaya lavabo tıkanıklığı Mamak lavabo tıkanıklığı Etimesgut lavabo tıkanıklığı. Sincan lavabo tıkanıklığı Pursaklar lavabo tıkanıklığı Gölbaşı lavabo tıkanıklığı Çubuk lavabo tıkanıklığı Kazan lavabo tıkanıklığı.